Meist

 

 Kuidas kõik alguse sai?
 Tre tegusteb peokorraldajana aastast 2000. Ametlikuks alguskuupäevaks loeme 4.02.2000 mil Harjumaal, Oru Rahvamajas toimus pidu, mille peakorraldajaks oli  Siim Pohlak, kes varem koos sõpradega teinud pidusid koduvalla koolides ning vedanud kohaliku kooliraadio tegevust. Selle peo plakatil oli  esmakordselt kasutatud Tre nime, tol ajal nimetusena Tre & Co. Tre tähistas kolmeliikmelist korraldustiimi ja Co meiega kaasas liikunud sõpruskonda,  kes igal peol kohal oli. Harju- ja Raplamaalt alguse saanud Tre diskod liikusid mõne aasta jooksul üle vabariigi ja said noorte seas kiiresti väga populaarseks ning peagi jäid rahva- ja kultuurimajade saalid kitsaks. ("Kultrapeod" tähendasid tol ajal noortele midagi muud kui tänasel päeval.  Ilmselt ei usuks aastal 2014 keegi, et Rapla või Paide Kultuurikeskuses või hoopis Võrumaal, Antsla küljeall pisikeses Kobelas tuleks kultuurimajja diskole  600 - 700 noort, mis 10 aastat tagasi Tre pidudel sellistes kohtades tavaline oli.) Kultuurimajapidude ajastu sai Eestis läbi 2009 aasta paiku, koos sotsiaalmeedia laiema leviku ning ööklubides alanud noortepidude lainega, sellega lõpetas ka Tre tegevuse antud valdkonnas ja keskendus suuremate sündmuste korraldamisele, seetõttu tulid asjade loomuliku jätkuna suvised peod lauluväljakutel, suuremad reivid spordihallides ning hoogu sai juurde 2007. aastal alanud regulaarne pidude korraldamine Läti kultuurimajades, ööklubides ja laululavadel. Kuna üritusi oli palju ja esinemisvõimalusi DJ-dele järjest  rohkem, siis kujunes ajapikku välja DJ-de ning hiljem ka artistide ring, kelle esinemiste korraldamisega Siim Tre-s tegelema hakkas. Lisaks meie tiimi dj-dele, on Tre pidudega oma karjäärile tuule tiibadesse saanud mitmed teised tuntud Eesti plaadikeerutajad ja peokorraldajad. 

Tre Raadio 
Sügisel 2007 sai teoks pikalt õhus olnud plaan - käivitada Tre raadiojaam. Tre raadio alustas internetis, mängis peamiselt tantsumuusikat  ning saavutas internetis kiiresti suure populaarsuse. 2010. aastal õnnestus meil lõpuks saada  esimene FM-sagedus Raplamaale (alguses 103,2, alates 2011 aastast 91,3MHz), mis toreda kokkusattumusena oli olnud Tre pidude algusaastatel meile põhiliseks  tegevuspiirkonnaks, samuti pärinevad paljud Tre-ga seotud inimesed Raplamaalt. Internetis oli Tre Raadio näol tegemist peamiselt peoraadioga,  mängisime elektroonilist tantsumuusikat ja jagasime infot oma pidude kohta. FM-sagedusele liikumisega on raadio formaat muutunud järk-järgult asjalikumaks ja muusikavalik laiemaks. Lisaks pidudega seotud infole hakkas Tre raadio edastama uudiseid Raplamaal ja mujal  toimuva kohta, reklaami ja kõike muud mis ühe raadiojaama tegevuse juurde kuulub. Töö raadio arendamisel jätkub ning raadiost on tänaseks saanud lisaks  peo- ja kontsertkorraldusele Tre põhitegevusala. Praeguseks on õnnestunud Raadio leviala laiendada ka Pärnumaale. Pärnu linnas ja maakonnas ning osaliselt ka Viljandimaal oleme kuuldavad sagedusel 92,7 MHz, alates 2014 maist tegutseb ka Endla Teatri majas asuv Tre Pärnu stuudio. Tänasel päeval on Tre Raadio  muusikavalikus peamiselt popmuusika, segatuna tantsumuusika, pop-rocki ning vanemate lugudega, suur on Eesti autorite ja artistide osakaal. Rapla ja Pärnumaal edastame kohalike ja üleriigilisi uudiseid ning oleme mõlemas maakonnas olulisematel sündmustel esindatud. 2015 aasta alguses on valmimas raadiol uus koduleht, seniks on võimalik tutvuda Tre Raadio tegemistega www.treraadio.ee leheküljel.

Tänapäev ja tulevik.
Tänasel päeval on Tre.ee meeskond lisks raadiotööle keskendunud suuremate sündmuste, kontsertide ja festivalide korraldamisele ning Eesti popmuusikaga seotud uudiste levitamisele meie kodulehel. Pidudest on meie suuremad projektid praegu Saaremaa RannapiduSummerjam, Winterjam, Mändjala Jaanituli, Rapla SuvekontserdidSuve alguse- ja lõpupeod ning lisaks erinevad ühekordsed peod-kontserdid. Talvehooajal aitame pidusid korraldada ööklubides ning igal aastal tähistame veebruaris-märtsis suurelt Tre sünnipäeva. 

Tre missioon sündmuste korraldamise juures: Pakkuda olmemuredele ja argirutiinile vaheldust, luues võimalusi sõprade ja tuttavatega ühiseks ajaveetmiseks või uute tuttavate leidmiseks. Oma sündmustel kujundadame mõnusa meeleolu ja põneva muusikaprogrammi koos erinevate tegevustega, et aidata kaasa ilusate mälestuste tekkimisele.

Rõõm on meie tänastel kontsertidel ja festivalidel näha ka samu inimesi, kes käisid meie diskodel 10 või 15 aastat tagasi. Kui palju noori Tre pidude või raadio kaudu omavahel tuttavaks on saanud, hiljem abiellunud või lapsi saanud ei ole me kokku jõudnud lugeda, aga igal juhul on neil kunagistel noortel sageli näiteks suvekontsertidel käies juba oma lapsed kaasas. Eelnevast lähtudes püüame hoida lastega perede suhtes sõbraliku poliitikat - Tre suvepidudel on kuni 12a. lastele koos vanematega sissepääs tasuta ning samuti avatud tasuta batuudid või mõni muu atraktsioon.

 

 Lisaks pidude korraldamisele ja raadiole...
 ...tegutseb endiselt Tre juures ka stuudio ja väike plaadifirma, kus tehakse taustatööd mitmete armastatud Eesti artistide jaoks. Oleme oma tiiva alla aastate  jooksul võtnud alustavaid Eesti artiste, kelles on olnud sära, kusjuures sageli on tänaseks olukord teistpidi, ehk artistid on nüüd meile  tööandjateks. Lisaks on Tre käepikenduseks Eestis mitmetele välisartistidele ja koostööpartneritele. Tegevusi on palju ja nagu suurte asjade  juures ikka, ei puudu ka Tre-s vabatahtlik tegevus, mis on läbi aastate töökogemuse andnud ligi sajale noorele üle Eesti. Tänasel päeval tegeleb noorteürituste korraldamise ja Tre-ga  seotud vabatahtlike tegevuse koordineerimisega Tre Noorteklubi.

 

Tre.ee tegevuse võtab lühidalt kokku moto: "Music, love & party".